EDİRNE CHP'NİN KALESİ Özel

04 Tem 2015
2283 defa

7 Haziran seçimlerinin ardından koalisyon görüşmeleri devam ederken, bir taraftan da CHP'nin Edirne'deki başarısı konuşuluyor. Bu başarıda en büyük etkenlerin başında da verdikleri hizmetlerle Edirne halkının sevgisini kazanan CHP'li belediye başkanları ve seçim öncesinde gece gündüz çalışarak milletvekili adaylarını destekleyen CHP İl Başkanlığı'nın özverisi geliyor.

Edirne halkı CHP dedi

Edirne'de başarılarıyla adından sıkça söz ettiren yerel yöneticilerinin başında Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Esetçe Belediye Başkanı İbrahim ÖRS geliyor. Edirne'de sadece merkeze değil ilçe ve beldelere de verdiği desteklerle tanınan GÜRKAN ve 2014 yerel seçimlerinde ezici bir çoğunlukla kazandığı Esetçe beldesinde kısa sürede yaşam standardını yükselten İbrahim ÖRS'ün başarısı, milletvekili seçimlerine de yansıdı. Edirne genelinde CHP'nin oylarında artış olduğu gözlendi.

Edirne Belediyesi Çalıştı, CHP'nin Oyları Tavan Yaptı
CHP'li Edirne Belediye Başkanı'nın gerçekleştirdiği hizmetleri referans olarak değerlediren Edirneli vatandaşlar milletvekili seçimlerinde de tercihini CHP'den yana kullandı. Edirne'de yetişen ve bölge halkını yakından tanıyan Recep Gürkan, halkın beklentilerini göz önünde bulundurarak yaptığı çalışmalarla Edirne'nin her köşesine hizmet götürmeyi başardı. Edirne'de, ilçe ve belde belediyeleriyle koordinasyon içerisinde çalışan Gürkan, belediyelerinin Edirne Belediyesi'nden her talebini ayrım yapmadan karşılaması ile tüm Edirne halkını kucaklayan bir tavır sergiledi. Gürkan'ın bu tavrı, halkın sevgisini kazanmasını ve partisinin de oylarını attırmasını sağladı.

Halktan yana, Halkın içinden bir Başkan
30 Mart 2014 seçimlerinde CHP'nin ezici bir çoğunlukla kazandığı ve yönetimi AKP'den devralan Esetçe Belediye Başkanı İbrahim ÖRS de yaptığı çalışmalarla CHP'nin sosyal belediyecilik anlayışının tüm Trakya bölgesinde duyulmasını sağladı. Göreve geldiği günden itibaren Esetçe'nin okul ve cami bakımlarını yaptıran, yol çalışmaları ile beldenin çehresini değiştiren, dar gelirli ailelere gıda, yakıt ve eğitim destekleri sağlayan ÖRS, kısa sürede belde halkının yaşam standartlarını yükseltti. Belde halkına verdiği hizmetlerin yanısıra, çevre ilçe ve beldeleri de ilgilendiren toprak reformu davasına öncülük etmesiyle de tanınan ÖRS, binlerce topraksız köylünün mağdur olduğu toprak reformu davasında Edirne'de geçimini tarımla sağlamaya çalışan köylülerin umudu oldu. Halktan yana duruşuyla ve verdiği mücadele ile her partiden Edirnelilerin sevgisini kazanan ÖRS, CHP'nin Atatürk'ün kurduğu sosyal demokrat ve her daim halktan yana olan parti olduğunu bir kez daha gösterdi.

Başarının mimarlarından biri de İl Başkanı Oktay Bozkurt
Seçim öncesinde milletvekili adayları, belediye başkanları ve parti teşkilatının koordinasyonuna büyük özen göstererek, CHP'nin hizmet anlayışının bir bütün olarak algılanmasını sağlayan CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt da seçimde elde edilen başarının mimarlarından biri olarak görülüyor. Türkiye'de CHP'nin en yüksek oy aldığı illerden biri olan Edirne'de partisini en iyi şekilde temsil eden Bozkurt, tüm CHP teşkilatları tarafından sevilen ve örnek gösterilen bir isim. Edirne'de %53,76 ile en çok oy oranına sahip olan CHP, ilçelerde de birinciliği elde etmeyi başardı. CHP'den milletvekili seçilen Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu ile Erdin Bircan, Edirne halkını TBMM'de temsil ediyor.

Öğeyi Oyla
(5 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.