TOPRAK REFORMU MÜCADELESİ SÜRÜYOR Özel

Esetçe Belediye Başkanı İbrahim Örs, kamuoyunun merakla takip ettiği toprak reformu uygulamasındaki adaletsizliklerin giderilmesi için verdikleri mücadele hakkında açıklamalarda bulundu.

Göreve geldiği günden bu yana Esetçe Beldesi'ne sunduğu hizmetlerle sadece Esetçelilerin değil tüm halkın sevgi ve takdirini kazanan Belediye Başkanı İbrahim Örs, Toprak Reformu'ndan faydalanamayarak zor durumda kalmış olan yüzlerce köylünün mağduriyetini gidermek üzere harekete geçmişti. Muhtarlar, hukukçular ve basının da desteğiyle kısa sürede büyük yol katettiklerini söyleyen Örs; “ Göreve başladığım günden bu yana vatandaşın şikayetlerini tüm detaylarıyla dinleyip en kısa sürede çözüm bulmaya çalışıyorum. Belediyemizin inisiyatifinde olan, kendi imkanlarımızla çözebileceğimiz konularda hemen sorunlar gideriliyor ancak Toprak Reformu konusundaki sorun, hem köylünün en çok şikayetçi olduğu konuların başında geliyor, hem de belediyemiz bünyesinde halledilecek bir durum değildi. Sadece Esetçe'de değil, çevre belde ve köylerde de aynı yanlış uygulamanın mağduru olan yüzlerce vatandaşımızı görünce, halkımıza refah getireceğimize dair verdiğimiz sözü tekrar hatırlayarak harekete geçtim. Girişimimiz büyük destek gördü ve çözüm noktasına çok yaklaştık.” dedi.

Bu konuda bazı kişi ve kurumların kendisini eleştirerek, diğer belde ve köylerin sorunlarıyla ilgilendiği için tepki gösterdiklerini söyleyen Örs, bu yaklaşımı çok tuhaf bulduğunu belirterek; “ Gerçek bir siyasetçi, gerçek bir gönül adamı olmalıdır. Siyaset yapmaktaki temel amaç, halkın cumhuriyetten, adaletten, demokrasiden olan beklentilerini yerine getirmektir. Gözünün önünde bir adaletsizlik yaşanıyorsa, 'bu insanlar benim seçmen kitlemi oluşturmuyor' ya da 'benim seçmenimdi ama geçen seçimde bana oy vermediler' gibi sebeplerle görmezlikten gelebilir misiniz? Biz halka hizmet yoluna çıkarken Edirne'den Kars'a kadar bu ülkenin her karışına sahip çıkacağımıza söz verdik. Elimizin uzandığı, gücümüzün yettiği her vatandaşımıza da destek olacağımızın bilinmesini isterim” dedi.

Öğeyi Oyla
(6 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.