KAPAKLI'NIN ÖRNEK KAYMAKAMI

İpsala'da başarılarıyla adından söz ettiren ve İpsala Belediye Meclisi tarafından Fahri Hemşehrilik Beratı verilen eski İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, yeni görev yeri Kapaklı ilçesi için çalışmalarına başladı.

 5 yıl İpsala Kaymakamı olarak görev yapan Mehmet Ali Gürbüz başarılarıyla adından söz ettiriyor. Ekim ayında Kapaklı Kaymakamlığı'na atanan Gürbüz, yeni bir ilçe olan Kapaklı için hızla çalışmalarına başladı. Kısa süre içinde Kapaklı halkının da sevgisini ve takdirini kazanan Gürbüz, gerçekleştirecekleri Hükümet Konağı, Kültür Merkezi, Spor Salonları, Gençlik Merkezi gibi projeler ile Kapaklı'yı geliştirmeyi hedefliyor.

Başarılı Kaymakam Gürbüz İpsala'ya Şu Hizmetleri Vermişti

İpsala'da görevi döneminde halkın güvenini kazanan Mehmet Ali Gürbüz'e, İpsala Belediye Meclisi tarafından Fahri Hemşehrilik Beratı verildi. 5 yıl içinde birçok proje gerçekleştiren Gürbüz İpsalalılara birçok hizmet sundu.
-Görev süresinde birçok köye parke taş döşemesi yapılarak 5 yıl içinde toplam 50 bin m2 taş döşendi.
- İpsala'da bulunan 20 köyden 19'u İpsala Köylere Hizmet Götürme Birliği'nden su alır derecesine geldi. 19 köyün yanında Keşan’ın Gündüzler köyü de İpsala Köylere Hizmet Götürme Birliği içme suyu grubuna dâhil oldu.
-'Temiz Köyüm' projesi gerçekleştirildi. Kalkınma Ajansı ve İş-Kur'dan alınan destekle köylere çöp konteynerları yerleştirildi.
-Sosyal yardımlaşma olarak yoksul ve fakir vatandaşlara ev projesi uygulayarak 11 vatandaş ev sahibi yapıldı.
- Gelen hibe destekleri ile köylere cam dönüşüm kumbaraları koyuldu. Geri dönüşüm adına altyapı hazırlandı.

Mehmet Ali GÜRBÜZ Kimdir?
Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali GÜRBÜZ,1979 yılında Kırıkkale'de doğdu. İlköğrenimini Ankara' da, ortaöğrenimini Kırşehir'de tamamlayan GÜRBÜZ,1997 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2001 yılında mezun oldu. İçişleri Bakanlığı'nın açmış olduğu Kaymakam Adayı sınavında başarılı olarak 2003 yılında Mülki İdare Amirleri arasına katıldı. Gürbüz, Kayseri İli İncesu ve Ordu İli Çaybaşı ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 2006 yılında Çankırı İli Yapraklı, 2007 yılında Tunceli İli Malazgirt Kaymakamlıklarına atanan Mehmet Ali Gürbüz, 2009 - 2014 yılları arasında İpsala Kaymakamı olarak görev yapmıştır. Kendisine İpsala Belediye Meclisi tarafından Fahri Hemşehrilik Beratı verilmiştir.
Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Siyaset ve Sosyal Bilimler alanında Türkiye'de Siyasi Parti Örgütleri ve Parti içi Demokrasi konulu Yüksek Lisans yapan Gürbüz, İngilizce bilmektedir. Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz evli ve iki çocuk babasıdır.

Öğeyi Oyla
(5 oy)

1 yorum

  • Erhan
    Erhan Pazar, 08 Şubat 2015 10:28 Yorum Linki

    Sizin gibi kaymakamların ülkemizde çoğalması lazım. Tebrikler

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.