EDİRNE VALİSİ ŞAHİN'DEN EDESOB'A ZİYARET

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve beraberindekiler Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni (EDESOB) ziyaret etti.
Ziyaret esnasında Vali Dursun Ali Şahin’e, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Kamuran Ersan, İl Emniyet Müdürü Dr.Rahmi Baştuğ, Özel Kalem Müdürü İbrahim Tarancı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, İl Müftüsü Emrullah Üzüm, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ender Aydın eşlik etti. EDESOB Başkanı Emin İnağ, EDESOB Yönetim Kurulu Üyesi Erbey Kılıç, EDESOB Genel Sekreteri Özay Güngören da ziyarette hazır bulundu.


14 Bin Kayıtlı Üye
EDESOB Başkanı Emin İnağ, ziyaret sırasında Vali Şahin’e yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. İnağ,"EDESOB’a Edirne il genelinde 34 esnaf ve sanatkarlar odasının bağlı olduğu sicile kayıtlı toplam 14 bin kayıtlı üye bulunmaktadır. EDESOB olarak üyelerimizin faaliyetlerini kolaylaştırmak, devlet ile olan iletişimini sağlamak ve ihtiyaçları olan mesleki eğitim sağlamak gibi çeşitli görevler yapmaktayız. Son olarak yaptığımız ve Edirne il genelinde yürüttüğümüz Hijyen Eğitimlerinde 6 bin 19 üyemize eğitim verdik. Ayrıca EDESOB olarak çeşitli AB projeleri de yürütmekteyiz" dedi. Başkan İnağ’dan bilgi alan Vali Şahin, EDESOB binasında bulunan ve İkizevler Konağında üretilen Edirnekari, Hat sanatı, Minyatür Sanatı örneklerini inceledi. Yapılan çalışmaları çok beğendiğini belirten Dursun Ali Şahin, beraberinde Başkan İnağ ve heyet ile İkizevler Konağı’nı ziyaret etti. Burada bulunan sanatkarların çalışmalarını inceleyen Dursun Ali Şahin’e EDESOB Başkanı Emin İnağ Edirnekari sandık hediye etti.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.