Büyükşehir Belediyesi Hayrabolu Hizmet Binası Açıldı

05 Ara 2013
1893 defa

Büyükşehir Belediyesi Hayrabolu Hizmet Binası Açıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hayrabolu Hizmet binası törenle hizmete açıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın insan odaklı belediyecilik anlayışı çerçevesinde uygulamaya koyduğu ve her hafta bir ilçede gerçekleştirilen ‘Hizmet Kervanı’ kapsamında dile getirdiği her ilçede büyükşehir hizmet binaları olacak sözü tek tek hayata geçmeye başladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerdeki Beşinci hizmet binası Hayrabolu’da açıldı. Açılış töreninde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi’nin Beşinci Hizmet Binasını Hayrabolu’da açmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, “Her beldemiz her köyümüz bizim için çok değerli ancak Hayrabolu’nun ayrı bir yeri var. Mevcut yüzölçümüne göre en büyük tarım arazisine sahip ilçemiz. Hayrabolu’da yapacağımız projelerde bu faktörü de ön planda tutacağız. Ama şunu çok iyi bilmenizi istiyorum ki gerek Fehmi Başkan Gerek Ben kitapçığımızda ne vaad ettiysek hepsini yerine getireceğiz. Hatta ortak projelerimizi de yapacağız hatta Hayrabolu Belediyesi’nin yeterli olmadığı durumlarda da Büyükşehirin desteği her zaman burada olacak" dedi.

2015'te de Projeler Devam Edecek

Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ise açılışta yaptığı konuşmada, böyle bir Büyükşehir Belediye Başkanına sahip olmaktan dolayı çok şanslı olduklarını söyledi ve Kadir Başkan ile birlikte Hayrabolu’da önemli çalışmalara imza atacaklarını dile getirdi.

TESKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Halim Orta da bir konuşma yaparak Hayrabolu’da atık su arıtma tesisi, yağmur suyu ve kanalizasyon hattı ve su şebeke hattı olmak üzere 3 önemli projenin bitme aşamasına geldiğini ve 2015 yılında hayata geçirileceğini söyledi. Konuşmaların ardından kurdela kesilerek Hayrabolu Hizmet Binası hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, TESKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Halim Orta ve Genel Sekreter Murat Yazan ile birlikte binayı gezerek incelemelerde bulundu ve çalışma sistemi ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Öğeyi Oyla
(3 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.