Balbay'dan İktidar Açıklaması

24 Şub 2014
6220 defa

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, 2015 genel seçimlerinde "iktidara gelirsek" diye bir cümle kullanmayacaklarını söyledi.

Edirne'de partisinin il binasında düzenlenen toplantıda konuşan Balbay 2015 seçimleriyle ilgili açıklama yaptı. Türkiye'nin birçok yerinde etkinlikler düzenleyecek "CHP'den Sesler Korosu"nu kuracaklarını belirten Balbay, CHP'den Sesler Korosu'nun, Türk halk müziğinin Yurttan Sesler Korosu gibi hep bir ağızdan olacağını ifade etti. Balbay, "Cumhuriyet Halk Partisi, önümüzdeki dönem 2015 seçimleri öncesindeki bütün hazırlıklarını sizlerle paylaşacak. Buradaki ana amacımızı 2015 genel seçimlerinde artık 'iktidara gelirsek' diye bir cümle kullanmayacağız. İktidara geldiğimizde diye bir cümle kullanacağız" diye konuştu.

'Hakkını Arayanın Haddi Bildiriliyor'

Toplantıda kişi hak ve özgürlüklerine değinen Balbay, ülkede basın özgürlüğünün kalmadığını öne sürdü. İfade hakkının haklamaya dönüştüğünü savunan Balbay, "Türkiye'de birazcık hakkını arayan sesini yükselten herkese bir anlamda haddi bildiriliyor. Geçen hafta öğretmenlerimizin coplanması çok ağır bir tabloydu. O ünlü sözü ters çevirmek gerekirse 'Bana bir harf öğretmeye kalkanın haddini bildiririm' diyor hükümet" şeklinde konuştu.

"Fuat Avni Kimdir"

Toplantıda "Fuat Avni, sizce kimdir" diye yöneltilen soruyu Balbay şöyle yanıtladı: "Fuat Avni ileride '2015 seçimlerinde CHP kazanacak' tweeti de atabilir çünkü o geleceği biraz gören bir arkadaşımız. Ben tek bir kişi olduğunu düşünmüyorum Fuat Avni'nin. Türkiye'de arkadaşlar meslekte 34. yılımı benim. Ankara'da 25. yılıma girdim meslekte. Tabii ben biraz da Trakyalı sayılırım, 5 yıl Silivri'de yattım. Silivri'de ikamet ettim. Ankara'nın maalesef bizim devlet çarkımız içerisinde şöyle bir şey vardır. En gizli belgeyi bile imha edilmesini istediğinizde imha edecek kişi kopyasını aldıktan sonra imha eder. Böyledir Ankara'nın ruh hali. Belli ki Fuat Avni oralarda en gizli belgenin kopyası alındıktan sonra imha edilen yerlerde."

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.