Giyilebilir Teknoloji Modaya Yön Veriyor

04 Oca 2015
1583 defa

Teknolojide en son trendlerden biri olan giyilebilir teknoloji hayatımızda giderek daha fazla yer etmeye başlarken, giyilebilir teknoloji ürünleri artık modaya da yön veriyor.

Son trendleri yakından takip eden ülkelerden biri olan Türkiye’de de, giyilebilir teknoloji ürünlerine ilgi giderek artıyor. Tasarımcılar da modayla teknolojiyi buluşturan giyilebilir teknoloji alanında ilginç ürünler yaratarak modada çığır açan tasarımlara imza atıyor. Bu ürünleri en çok satın alan iller İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Konya.

En Fazla Orta Yaş Alıyor

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin en çok satıldığı zaman mesainin son saatleri olan 15.00-18.00 arası olması birçok kişinin ofiste bile teknolojiyi takip ettiğini ortaya koydu.Hem modayı yakından takip edenlerin hem de teknolojiyi günlük alanda etkili bir şekilde kullanmak isteyenlerin tercih ettiği giyilebilir teknoloji ürünlerini en fazla orta yaştaki kişiler tercih ediyor. Daha çok erkeklerin kullandığı, ama kadınların da büyük ilgi gösterdiği giyilebilir teknoloji ürünlerini satın alanların yüzde 45’ini 30-40 yaş arası kişiler oluşturuyor. Hem kol saati, hem telefon hem de müzik çalar olarak kullanılabilen ürünler tercih ediliyor.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.