MHP İL BAŞKANI ŞİMŞEK'TEN 17 ARALIK AÇIKLAMASI

MHP Edirne İl Başkanı Gürsel Şimşek, MHP Genel Merkezi’nin, 17-25 Aralık tarihlerini "Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası” ilan ettiğini hatırlatarak, AK Parti’nin 17 Aralık sürecini unutturmaya çalıştığını, ancak MHP’nin bunu asla unutturmayacağını söyledi.

Şimşek, MHP’nin 17 Aralık sürecini oldukça önemsediğini dile getirerek, 17-25 Aralık’ın, yolsuzluğun ve rüşvetin tavan yaptığı ve devletin en tepesine bulaştığı çok önemli bir hafta olduğunun altını çizdi. AKP İktidarı, 17-25 Aralık 2013 tarihinde yaşanan yolsuzluk ve rüşvet sarmalında 4 tane bakanını bu işin içerisinde görmüş ve bu bakanların istifasıyla neticelenen bir karar almıştır. Arkasından da bu soruşturmaları yürüten yargıyı esir altına alarak, savcıları görevden almış, adli kolluk yönetmeliği çıkartmıştır. Bu karar, tamamen yanlış olmakla birlikte hemen arkasından basın yayın yasağı getirerek, 4 bakanın Soruşturma Komisyonu’nda vereceği ifadelerin yayınlanmasının önüne geçmiştir. Bu yasak da, şuanda Cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan’ın kendi emriyle yapılmıştır." dedi.

"Banka müdürlerinin evlerindeki ayakkabı kutularından çıkan paralar bir türlü açıklanmadı"

Geçtiğimiz yıl yaşanan 17 Aralık sürecinin, bu kararlarla toplumdan saklama çabası içerisine girildiğini belirten Şimşek, 14 Aralık 2014 tarihinde başlatılan operasyonlara dikkat çekerek, “14 Aralık’ta, özellikle bir basın grubuna yapılan operasyonda da yine 17-25 Aralık 2013 tarihinde yaşananların unutturulması planlanıyor. AKP, 2002 yılında iktidara geldiğinde, Türkiye’deki yolsuzlukları ve yasakları toplumun gündemine taşımış ve bunları önlemek adına milletin iradesini sandıkta alarak göreve gelmiş bir iktidardır. Fakat bugün geldiğimiz noktada, bu sözlerin tamamen unutulduğu, yolsuzluğun da tavan yaptığı bir Türkiye’de yaşıyoruz. Bu vesile ile Genel Merkezimiz bunların unutulmamasını istiyor. 7 Haziran’daki seçime az bir süre kala Milliyetçi Hareket Partisi, milletin hafızasından yolsuzluk ve rüşvet olaylarının silinmemesini istiyor. Devletin tepesindeki insanların yolsuzluğa bulaştıkları, dinlemelerde elde edilen Adli Tıp raporlarında onaylandığı bir ortam yaşıyoruz. Banka müdürlerinin evlerindeki ayakkabı kutularından çıkan paralar bir türlü açıklanmadı. Bu nedenle 17-25 Aralık son derece önemli bir tarihtir.” diye konuştu.

 

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.