CHP SEÇİM MARATONU ESETÇE'DEN START ALDI

12 Nis 2015
2422 defa

Ülkenin dört bir yanında yoğun seçim maratonunun etkilerinin hissedilmeye başladığı şu günlerde, CHP Edirne teşkilatı da seçim çalışmalarını sürdürüyor. CHP'nin bölgedeki seçim çalışmaları, 30 Mart 2014 seçimlerinde AKP'nin ezici bir çoğunlukla devrilmesiyle CHP'ye geçen Esetçe Beldesi'nde, Belde Teşkilatı binasının açılışıyla start aldı.

Bilindiği gibi, Esetçe'de uzun yıllardır AKP'li belediyenin üstünlüğü söz konusuyken, CHP'nin İbrahim Örs'ü aday göstermesi ile dengeler değişmiş, Esetçe halkının büyük desteğini gören Örs, yerel seçimleri açık ara farkla kazanarak rekor derecede bir başarıya imza atmıştı. Bir yıldır beldede büyük yenilikler yapan İbrahim Örs, son olarak yeni bir belde teşkilat merkezi açılışı gerçekleştirmek üzere bölgedeki CHP'li belediye başkanlarını, il ve ilçe teşkilat yöneticilerini bir araya getirdi. Açılışa; Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt , CHP İpsala İlçe Başkanı Ahmet Uğraş Uybaş, CHP İl genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, CHP Edirne kadın kolları ve gençlik kolları, CHP milletvekili aday adayları, çok sayıda basın mensubu ve vatandaş katıldı.

Belde teşkilatının açılışında konuşma yapan Esetçe Belediye Başkanı İbrahim Örs, “Partimize ve halkımıza yakışır aktif bir belde teşkilat binamız olmuştur. Bugün çok sevinçli ve gururluyuz. Edirne teşkilatlarımıza, belediye başkanlarımıza yanımızda olduğunu gösterdiklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Çok büyük bir örgüt olduklarını söyleyen Başkan Örs, “Bu örgütle aslında iktidara yürüyeceğimizi düşünüyorum” diye vurguladı. Örs konuşmasına şöyle devam etti: “Değerli Genel Başkan Yardımcımız Muharrem İnce Esetçe'nin eski halini gördüğünde aynen şöyle demişti hatırlarsanız: “Burayı böyle bilseydim, traktörle gelirdim.” Bunun üzerine biz de tam sekiz ayda 70.000 metre kare taş döşedik, döşemeye de devam edeceğiz. Biz buraya sürekli hizmet eden bir belediyecilik anlayışını getirdik. Bu da Cumhuriyet Halk Partisi'nin farkıdır”

Programın açılış konuşmasını yapan CHP İpsala İlçe Başkanı Ahmet Uğraş Uybaş sözlerine “Esetçe beldemizi Cumhuriyet Halk Partisine kazandıran değerli Başkanımız İbrahim Örs'e CHP ilçe başkanı olarak sonsuz teşekkür ediyorum.” diyerek başladı. Örs'ün gerek teşkilatlara gerekse parti geneline büyük katkılar sağladığını ifade eden Uybaş: “Esetçe Belediye Başkanımız İbrahim Örs seçim sonrası durmadı, beldemize çok büyük hizmetleri oldu. Ve kendisi ilk iş olarak beldemizin su sorunlarını çözdü.Fakat durmadı partimiz için de inanılmaz önem taşıyan bu belde mirasını destekleriyle partimize kazandırdı.Katıldığınız için bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

“ Atatürk’ün çocuklarına yakışır bir Esetçe oldu”
Açılışa katılan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Esetçe'de yapılan değişikliklere değinerek, “Gerçekten gurur duydum. 30 Mart seçimlerinde aday sıkıntısı yaşadığımız Esetçe’de bir olduk sekiz olduk derken onlar olduk, yüzler olduk, binler olduk, Esetçe olduk, sandıklara aktık” dedi. Muharrem İnce ile Esetçe'ye geldiklerinde yolların tarla yolundan kötü, delik deşik olduğunu söyleyen Gürkan, “ Bugün buraya geldiğimde çok şaşırdım. Pırıl pırıl bir Esetçe oldu. İbrahim Örs'e yakışır, Cumhuriyet Halk Partisi'ne yakışır, Atatürk’ün çocuklarına yakışır bir Esetçe oldu” ifadelerini kullandı.
Gürkan konuşmasına şöyle devam etti: “İbrahim Örs burada çağdaş belediyeciliği, insan kaynaklı belediyeciliği, sosyal demokrat belediyeciliği dosta da düşmana da göstermiş oldu. İleride çok daha güzel çok daha büyük işler yapacağına inanıyorum. Yaptıkları sadece belediyeyle ilgili değil. Esetçe’deki bütün halkı ilgilendiren işlerin altına imza atmaya devam ediyor .Esetçeli'nin her sorunuyla ilgilenmeye devam ediyor. Örnek alınacak bir belediye çalışması, örnek alınacak bir belediye başkanı çalışması ve örnek alınacak bir insani çalışması var. Kendisini tebrik ediyorum.”
7 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimlerle ilgili de konuşan Gürkan “7 tane aday adayı arkadaşımız var. Partimizi tanıtmak için, kendilerini tanıtmak için hepsi çalışıyor, hepsi koşturuyor. 7 Haziran'da iktidara adım attığımızda o büyük dönüşüm başlayacak. 7 Haziran'da Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu başbakanımız yaptığımızda büyük dönüşüm başlayacak. Mücadele bu. Bunu yapacağız, bunu başaracağız” dedi.
“Belediyeler iktidar yolunda itici güç”


Belediyeciliği öğrenmek için zor bir sene olduğunu söyleyen Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Başkan İbrahim Örs'ü verdiği başarılı hizmetlerden dolayı kutladı. Belediyeler olarak iktidara giden yolda itici güç olduklarını belirten Özcan, “ Biz ne kadar doğru işler yaparsak, vatandaşı ne kadar çok kucaklarsak, ne kadar adaletli davranırsak, partimize de o kadar güç katmış oluruz. İnanıyorum ki, 7 Haziran seçimlerinde biz iktidar olacağız.Bunlar çatırdamaya başladılar arkadaşlar ve kavga gittikçe de artıyor.Demokrasi hepimize lazım, özgürlük hepimize lazım ama adalet herkese lazım. Her zaman yanınızdayız. Burda belediyeniz yokken de ben vardım. Ben de kendi belediyemle ilgili sizlere bir davette bulunmak istiyorum.12 Nisan'da yayla sahiline modern ve arıtma tesisinin demir atma törenini gerçekleştireceğiz. Buradan hepinize açık davetimdir” diye konuştu.

"CHP'nin sosyal belediyecilik anlayışı Esetçe'de yaşatılıyor"
CHP İl teşkilatı ve aday adayları ile birlikte açılışa katılan CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt : “Sayın belediye başkanlarıma teşekkür ediyorum.Hakikaten tebrik ediyorum.Cumhuriyet Halk Partisi'nin belediyeciliğini, sosyal belediyeciliği Esetçe'de bizlere yaşatan Sayın İbrahim Örs'e çok teşekkür ediyorum. Arkadaşlar, 7 Haziran'da seçime gideceğiz.Ben belediye başkanımın söylediklerine katılıyorum. Şunu söylemek istiyorum, hakikaten uçurumun kenarındayız.Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Atatürk’ün ülkesini kuracağız, laik Türkiye'yi kuracağız ve bunu yaşatacağız diyoruz.Bunun için savaşacağız diyoruz.Tabi ki bu kötü düzende faşist diktatör sardırılara rağmen 17 tane adaymız çıkmış, hepsi bunlarla savaşmak için yarışacak. Onlar Cumhuriyet Halk Partisi'ni savunmak için savaşacaklar. Ama Ankara’dakiler kendi ceplerini doldursunlar diye birbirlerini yiyorlar şimdi. Biri sen çaldın diyor, öbürü sen çaldın diyor, bunlar çıkarları için savaşıyorlar.Biz Cumhuriyeti korumak için savaşacağız.Silahımız olmasada savaşacağız.Çanakkale gibi savaşacağız.Balkanlar gibi savaşacağız.” diyerek herkesi duygulandıran bir konuşma yaptı.


"Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı hiç olmadığı kadar yakın"
Açılışta yaptığı konuşmada CHP'ye yeni kazandırılan belde teşkilat binası ve seçildiği günden bu yana yapmış olduğu üstün hizmetler için belediye başkanı İbrahim Örs'e takdir ve teşekkürlerini sunan Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli'nin konuşmasının satırbaşları şu şekilde:


“Partimizin Esetçe'deki başarısının en temel öğesi Esetçeli kadınlarımız hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.Değerli arkadaşlar bugün burada sadece Esetçe belde binasının kapısını açmıyoruz.Bugün burada 7 Haziran'da Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarının kapısını açıyoruz.Evet, iktidar hiçbir zaman olmadığı kadar çok yakınımızda. Artık bunlar Türkiye’yi tükettiler, sattılar, savdılar, yasaklar getirdiler, hırsızlık yaptılar, yolsuzluk yaptılar ama artık tükendiler. Üç yeminle gelmişlerdi.Yolsuzluğu bitireceğiz demişlerdi.Yolsuzluklar arşa çıktı.Yoksulluğu bitireceğiz demişlerdi yoksulluk aynı şekilde arşa çıktı.Yasakları bitireceğiz demişlerdi işte son gelen iç güvenlik paketiyle birlikte yasakları da artık vatandaş sokakta hırsız var bile diyemeyecek hale getirdiler ülkeyi. O hırsızların saltanatı 7 Haziran'da bitecek arkadaşlar.7 Haziran'da yepyeni bir güneş yepyeni bir Türkiye yaratmak için Cumhuriyet Halk Partisi iktidarını birlikte kuracağız.

Size birkaç müjde vermek istiyorum.Niye Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı hiç olmadığı kadar yakın? Arkadaşlarım söz ettiler.Bunlar artık birbirlerine de düştüler.Kendi yaptıkları yanlışlıkları, hırsızlıkları kendileri teker teker ortaya döküyorlar.Ama öbür taraftan daha önemlisi Cumhuriyet Halk Partisi yepyeni projelerle nasıl 7 Haziran'a hazırlanacağını söylüyor.Çiftçiye mazot iki lira olacak. Çiftçi ne ekiyorsa kaça satacağını ekmeden bilecek.Emekliye en düşük maaş 1.500 lira.Emekli 12 maaş değil 14 maaş alacak.Bir konuyu paylaşmak istiyorum şimdi diyorlar ki ya kaynağı nereden bulacaklar? Sen kaynağı o kaçak sarayı yaparken nereden buluyordun efendi? Sen kaynağı Suriyeli mültecilere 5 buçuk milyar dolar harcarken nereden buluyorsun? Sen kaynağı o saraya 21 trilyon harcarken nereden buluyorsun? Biz o kaynakları işte burada Esetçe'deki sevgili gençlerimiz için , Esetçe'deki bu çok değerli hanımlarımız için, çocuklarımızın geleceği için kullanacağız arkadaşlar.Daha aydınlık bir Türkiye için kullanacağız.Onlar ne kadar hukuğu da tahrip etseler , onlar ne kadar demokrasiyi de tahrip etseler ,cumhuriyeti de tahrip etseler onların bu tahribatlarının üstüne 8 Haziran'dan itibaren yepyeni bir Türkiye yeşerteceğiz.Hepinize sevgiler ve saygılar sunuyorum.”

Öğeyi Oyla
(3 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.