TRAKYA’NIN YÜKSELEN DEĞERİ ESETÇE

Edirne'deki belediyeler arasında, kısa sürede gösterdiği büyük yükselişle göze çarpan ve yıldızı parlayan bir belde belediyesi olan Esetçe'de birçok yenilik yapıldı. Belde'nin yeni belediye Başkanı İbrahim Örs, yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

30 Mart 2014 yerel seçimleri Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi bölgemizde de birçok değişim ve yeniliği beraberinde getirdi. Birçok belediyede başkan adayı yada kazanan parti değişti. Edirne merkez ve ilçeler arasında ise en büyük değişim Esetçe Belediyesi’nde yaşandı. Esetçe’de CHP’den Belediye Başkan adayı olan İbrahim ÖRS, AKP’li Cemal Deniz’in 10 yıllık salatanatına açık ara farkla son verdi.

Seçimlerin üzerinden sadece 8 ay geçti ancak Esetçe’nin yenilikçi Belediye Başkanı İbrahim ÖRS, yıllara sığdırılamayacak kadar hizmeti bu süre içerisinde gerçekleştirdi. Büyük bir hizmet aşkı ile göreve geldiğini ve heyecanının hergün katlanarak devam ettiğini söyleyen İbrahim ÖRS şu açıklamalarda bulundu: “ Esetçe benim için sadece Belediye Başkanı olduğum bir belde değil, aynı zamanda yuvam, ailem demek. 30 Mart öncesi burada çalışmalara başladığımızda tek bir hayalim vardı: Herkesin mutlu olduğu, bölgemizin yükselen değeri olacak bir Esetçe Beldesi meydana getirmek. Çünkü burada başta gençlerimiz ve kadınlarımız, değişim düşüncesini öylesine benimsediler ve sahiplendiler ki, bu vakitten sonra Esetçe için birşeyler yapmak en büyük arzum olmuştu. Şimdi verdiğim sözleri bir bir yerine getiriyor olmanın verdiği huzur ile yoluma devam ediyorum.”

Esetçe Beldesi’nde yaşanan büyük değişim caddelerinden okullarına, camisinden derelerine kadar yansımış durumda. Yol yapım çalışmaları, dere ıslahı, cami ve okul bakımları başta olmak üzere birçok hizmeti aynı anda sunan Esetçe Belediyesi, sosyal projeleri de ihmal etmiyor. Dini ve Milli bayramlarda, özel günlerde Belde halkı için organizasyonlar yaptıran ve bu etkinliklerde Esetçeliler ile sık sık bir araya gelen Belediye Başkanı İbrahim Örs; “ Halkımız hizmete, ilgiye ve derdini anlatabilmeye öyle hasret kalmış ki, yerel yönetimlerin zaten yapması gereken şeyleri biz yaptığımızda büyük bir coşkuyla karşılandı. Bu durum beni bir yandan mutlu ederken, bir yandan da yıllardır burada yaşanan mağduriyetin bir yansıması olduğunu gördüm ve üzüldüm. Kapılarımız her daim kadını-erkeği, genci-yaşlısı tüm vatandaşlarımıza açıktır. Belde halkının sorunlarını biliyor ve hızlı bir şekilde çözüm üretiyoruz. Bize herhangi bir taleple gelen vatandaşımızın da en kısa sürede en makul şekilde sorununun çözüleceğinden şüphesi olmasın. “ dedi.

İŞTE ESETÇE’NİN BÜYÜK DEĞİŞİMİ!

Esetçe'de 8 aydan bu yana yapılan çalışmalardan bazıları şu şekilde:

YOL YAPIM ÇALIŞMALARI: Esetçe Beldesi, Keşan ve İpsala arasında yer alması ve Sınır Kapısı yolu üzerinde bulunması nedeniyle özel ve önemli bir konuma sahip. Şimdiye kadar çamur yolları ile bir köy görünümünde olan Esetçe, son 8 ayda hızla yenilenerek asfalt ve taş döşenen yolları ile ziyaretçilerini ağırlamaya hazır. Özellikle kış aylarında çamur yollardan dolayı evinden çıkamayan Esetçe halkı, peyzaj düzenlemesi ile de göz dolduran yeni yollarının tadını çıkarıyor.
BÜYÜK PARK PROJESİ: Yıllardır Esetçe'de bir proje olarak konuşulan ve bir türlü hayata geçirilmeyen Büyük Park Projesi'nin yapımına başlandı. Beldenin sosyal imkanlarını genişletecek olan projede yazlık kır düğünü mekanı, fitness center, kafeterya, süs havuzu ve birçok sosyal kullanım alanı yer alıyor. Esetçe Belediye Başkanı İbrahim Örs, çalışmaları birebir yerinde takip ediyor.

MURAT KORU DAVASI: Bugüne kadar siyasetçilerin seçimden seçime hatırladığı ve bir çözüm getirilmeyen Murat Koru Mevkii ile ilgili gerekli girişimleri yapan İbrahim Örs, dava sürecini hukukçular ve vatandaşlar ile birlikte takip ediyor.

KÖMÜR YARDIMI: Kış aylarında ısınma ihtiyacını odun-kömür ile karşılayan Esetçe halkı, uzun yıllardır bu konuda hiçbir destek almamış. Belediye Başkanı İbrahim Örs'ün talebi üzerine Kaymakamlıktan beldeye gönderilen tonlarca kömür, İpsala Sosyal Yardımlaşma görevlileri ile birlikte dağıtıldı. Esetçe Belediyesi'nin kendi bünyesinde kurduğu sosyal yardımlaşma birimi de dağıtımın adaletli yapılabilmesi için yetkililerle birlikte çalıştı.

SOSYAL ETKİNLİKLER: Esetçe Belediye Başkanı İbrahim Örs, sadece düzenlenen halk meclislerinde değil sürekli olarak halkla iç içe vakit geçirip sorunlarını dinliyor. Kıraathane ziyaretleri, aşure dağıtımı, asker ve hacıların uğurlanması gibi her türlü etkinlikte belediye desteği sağlayan ve bu tür aktiviteleri halkla birlikte vakit geçirmek için birer fırsat olarak gördüğünü söyleyen Örs, Esetçe halkından gelen hiçbir daveti de geri çevirmemek için özel çaba sarfettiğini belirtiyor.

Öğeyi Oyla
(15 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.