Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut, TRT Haber TV'de Hasan Kurtulmuş'un sunduğu Derin Analiz programında Paralel Yapı'nın Türkiye'yi hedef alan ele geçirme girişimlerini ve bu saldırılara karşı yürütülen mücadeleyi değerlendirdi.

15 Temmuz 2016 akşamı; ülkemizin ve milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğimize, demokrasiye, hukuka, parlamentoya ve milli iradeye karşı yapılan darbe girişimini şiddetle kınıyor ve Vatan hainlerini lanetliyoruz.

15 Temmuz gecesi, halkımız siyasi parti ayırımı gözetmeksizin meydanlara çıkarak demokrasi ve hukuka olan bağlılığını göstermiştir.

Biz Star Haber Dergisi olarak her zaman olduğu gibi demokrasiyi ve parlamentoyu yani milli iradeyi savunmaya devam ediyoruz.

Demokrasiye, hukuka, özgürlüğe, barışa, kardeşliğe ve milli iradeye sahip çıkarken, hayatını kaybeden tüm demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.

Tacettin Aktaş - Trakya Times

 

Uzunköprü Belediyesi tarafından, okulların tatile girmesiyle birlikte öğrencilerin spor yapmalarını sağlamak ve yaz tatilinde kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla 5. Dönem Yaz Spor Okulu açıldı.

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından, Malkara ilçesindeki Trafik Levhaları değiştiriliyor.

 

Keşan Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası arasında 146 memuru kapsayan toplu sözleşme imzalandı.

 "Hoşgeldin Bebek" Projesi

10 Tem 2015
1378 defa

 

Süleymanpaşa Belediyesi'nin "Hoşgeldin Bebek" projesi kapsamında, ilçede dünyaya gelen bin 500 bebeğe  hediye paketi verildi.

 

Ergene Belediyesi, ilçede kullanılmak üzere 2 yeni araç aldı. 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne'de Toplu Ulaşımda 'gittiğin kadar öde' döneminin başladığını söyledi.


Tekirdağ’ın Saray ilçesinde restorasyon çalışmaları tamamlanan Kurtdere Camii, düzenlenen törenle ibadete açıldı.


Edirne Belediyesi'nce, 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında düzenlenen 16. Kırkpınar Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren fotoğraflar jüri tarafından seçildi.

 

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, izinlerini Türkiye 'de geçirmek isteyen gurbetçiler için sınır kapılarındaki hazırlıkların tamamlandığını belirterek, "26 personelle 24 saat esasıyla tüm yoğunluğu kaldıracak şekilde hazırlandık" dedi.

Yalçın, Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki toplantı salonunda yaptığı açıklamada, gurbetçilerin yurda girişinin gelecek haftadan itibaren başlayacağını söyledi. Türklerin yoğun olarak yaşadığı ülkelerdeki okulların tatil edileceği günlere göre planlarını yaptıklarını anlatan Yalçın, şunları kaydetti: "Personelimizi ona göre düzenledik, planlamamızı yaptık, sistemlerimizi hazırladık. Geçen yıllardaki tedbirlerden memnun olduğumuz için aynen sürdüreceğiz. Gurbetçilerimizin hangi gün geleceklerini tahmin ettiğimiz için hazırlıklarımız tamam. 26 personelle 24 saat esasıyla tüm yoğunluğu kaldıracak şekilde hazırlandık. Yunan ve Bulgar gümrük yetkilileriyle görüşmelerimizi yaptık, onlar da sezona hazır. Gurbetçimiz fısıltı gazetesine inanmasın. Bulgaristan tarafında 'Kapitan Andreevo'da inşaat var, çok kuyruk olur' diye düşünmeden canlı olarak yayın yaptığımız gümrük kameralarına bakıp ona göre az yoğun olan kapıyı seçsin."

EDİRNE CHP'NİN KALESİ

04 Tem 2015
2284 defa

7 Haziran seçimlerinin ardından koalisyon görüşmeleri devam ederken, bir taraftan da CHP'nin Edirne'deki başarısı konuşuluyor. Bu başarıda en büyük etkenlerin başında da verdikleri hizmetlerle Edirne halkının sevgisini kazanan CHP'li belediye başkanları ve seçim öncesinde gece gündüz çalışarak milletvekili adaylarını destekleyen CHP İl Başkanlığı'nın özverisi geliyor.

Göreve gelmesinin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen, uzun yıllara sığdırılamayacak başarılara imza atan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; "Tüm çabamız şehrimizin gelişmesi ve halkımızın refahı için. Her daim Edirne'li hemşehrilerimin yanındayım" dedi.

MHP Tekirdağ Milletvekili Adayı Bülent Belen, vekilliği döneminde Tekirdağ’a çok sık gelmediği yönündeki iddialara cevap vererek, "Benim kadar Tekirdağ’a gelen milletvekili yok. Bakın havaalanının uçuş kayıtlarına görürsünüz. Ben her hafta buradaydım görevim dışında" dedi.

Esetçe Belediye Başkanı İbrahim Örs, kamuoyunun merakla takip ettiği toprak reformu uygulamasındaki adaletsizliklerin giderilmesi için verdikleri mücadele hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’de ilk mitingini Edirne’de gerçekleştirdi.

Haberimiz Ses Getirdi!

12 Nis 2015
894 defa

 Gazetemizin Şubat ayı sayısında manşetten verdiğimiz “Toprak Reformu Mağduru Köylülerden Başbakan'a Çağrı” başlıklı haber resmi kurumları harekete geçirdi.

Ülkenin dört bir yanında yoğun seçim maratonunun etkilerinin hissedilmeye başladığı şu günlerde, CHP Edirne teşkilatı da seçim çalışmalarını sürdürüyor. CHP'nin bölgedeki seçim çalışmaları, 30 Mart 2014 seçimlerinde AKP'nin ezici bir çoğunlukla devrilmesiyle CHP'ye geçen Esetçe Beldesi'nde, Belde Teşkilatı binasının açılışıyla start aldı.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, "Çocuk doğduktan sonra anne ve babası yoksa onun sahibi devlettir, onun sahibi şefkatli analarımızdır, şefkatli babalarımızdır" dedi.

Çeltikte "Vurgun" İddiası

05 Mar 2015
3246 defa

Toprak Reformu Kanunu'nun yanlış ve eksik uygulanması birçok topraksız köylüyü mağdur etmişti. Köylülerin çoğu hiç toprak alamazken, normalin iki katı toprak alan bazı köylülerin arazilerinde kendilerinin ekim yapmadığı ve bu toprakları illegal olarak çeltik tüccarlarına kiraladığı ortaya çıktı.

Toprak Reformu Kanunu'nun yanlış ve eksik uygulanması birçok topraksız köylüyü mağdur etti. Bazı köylüler hiç toprak alamazken bazılarına normalin iki katı toprak verilmesi, umudunu toprak reformuna bağlayan yüzlerce ailenin umutlarını yıktı. Belediye Başkanları ve Muhtarlar aracılığıyla gerekli yerlere başvuru yaparak hakkını arayan köylüler, umudunu genel seçim öncesi Bakanlar Kurulu'ndan çıkacak karara ve Başbakan Davutoğlu'na bağlamış durumda.

KAPAKLI'NIN ÖRNEK KAYMAKAMI

02 Şub 2015
1819 defa

İpsala'da başarılarıyla adından söz ettiren ve İpsala Belediye Meclisi tarafından Fahri Hemşehrilik Beratı verilen eski İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, yeni görev yeri Kapaklı ilçesi için çalışmalarına başladı.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve beraberindekiler Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni (EDESOB) ziyaret etti.
Ziyaret esnasında Vali Dursun Ali Şahin’e, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Kamuran Ersan, İl Emniyet Müdürü Dr.Rahmi Baştuğ, Özel Kalem Müdürü İbrahim Tarancı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, İl Müftüsü Emrullah Üzüm, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ender Aydın eşlik etti. EDESOB Başkanı Emin İnağ, EDESOB Yönetim Kurulu Üyesi Erbey Kılıç, EDESOB Genel Sekreteri Özay Güngören da ziyarette hazır bulundu.

Bakan Müezzinoğlu: 'Türkiye'yi Sağlık Turizmi Merkezi Yapacağız'

2015'in ilk basın toplantısını Edirne'de gerçekleştiren Bakan Müezzinoğlu, Türkiye’nin 95 bin yeni yatak kapasitesiyle dünyanın tek ülkesi olacağını söyledi.
Bakan Müezzinoğlu, DSİ 11. Bölge Müdürlüğü’ne ait toplantı salonunda gerçekleştirdiği 2015 yılının ilk basın toplantısında, sağlık alanında yeni müjdeler verdi. Sağlık Bakanlığı tarafından yapımına devam edilen 216 adet kamu hastanesinin olduğunu hatırlatan Bakan Müezzinoğlu, "Şu anda 216 tane hastanemiz kamu olarak, Sağlık Bakanlığı olarak biz yapıyoruz ve toplam yatak kapasitesi 32 bin. Bu hastanelerin bir kısmı 2015 yılında diğerleri de 2016 yılında hizmete girecek. Bu yıl yine kamu olarak yaklaşık 12 bin yatak kapasiteli kamu hastanelerinin ihalesini yapacağız ve onlar da 2017 yılında hizmete girecek. Diğer taraftan kamu-özel işbirliğiyle 26 bin yatak kapasiteli şehir hastanelerinin inşaatlarının devam ediyor. Onlar 2016 ve 2017 yılında hizmete girecek. Yine bu yıl yaklaşık 25 bin yatak kapasiteli şehir hastanelerinin ihalesini yapacağız. Sonuç olarak toplamda 95 bin yatak kapasiteli hastaneleriyle dünyada sağlık yatırımlarını sıfırdan, yeniden yapmış dünyanın tek ülkesi olacağız. İnşallah Türkiye’yi bölgenin sağlık turizmi merkezi yapacağız" dedi.

2014 YILINDA 485 BİN 495 HASTA

02 Şub 2015
939 defa

Keşan Devlet Hastanesi'nin 2014 yılı istatistik verileri açıklandı. Buna göre 2014 yılında 485 bin 495 hastanın tedavi edildiği öğrenildi.

Bulgaristan Parlamentosunda görev alan Burgaz ve Şumnu milletvekilleri ETSO'yu ziyaret etti.

Edirne’nin Keşan ilçesi Emniyet Müdürlüğü görevine İpsala Emniyet Müdürü Mehmet Bahri Kantoğlu atandı.

Kısa bir süre önce Keşan İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız'ın Muş'un Varto ilçesine atanmasının ardından Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne İpsala’da İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yapan 4. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Bahri Kantoğlu’nun atandığı bildirildi. 2014’ün Eylül ayında İpsala’ya atanan ve kısa sürede çok sayıda başarılı operasyon gerçekleştiren, bu çalışmaları doğrultusunda da İpsalalı vatandaşların ’Polis amcası’ olan Kantoğlu, Keşan’da da İpsala’daki gibi halkla iç içe bir çalışma içerisinde olacağını söyledi.1971 yılında Rize’nin Pazarlı ilçesinde doğan, evli ve 1 çocuk babası olan Mehmet Bahri Kantoğlu’nun kısa bir süre içerisinde Keşan’daki görevine başlayacağı öğrenildi.

Edirne halkının can ve mal güvenliğini korumak amacıyla Edirne Belediyesi ile Makina Mühendisleri Odası Edirne Şubesi arasında şehrin tüm asansörlerinin denetlenmesi çalışmasının protokolü imzalandı.